1 month ago

DQS Ukraine

У серпні поточного року набуває чинності закон про вимоги до органічного виробництва та маркування органічної продукції

2 серпня 2019 року набирає чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», в якому враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до даного Закону, державний контроль (нагляд) у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції за діяльністю операторів здійснює Держпродспоживслужба. До її повноважень у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції Закон також відносить розробку та затвердження державного логотипу для органічної продукції, сприяння розвитку ринку органічної продукції, забезпечення ведення Реєстру операторів ринку органічного виробництва, Реєстру органічного насіння і садивного матеріалу та Реєстру органів сертифікації, а також забезпечення відкритості та загальнодоступності зазначених реєстрів.

Відповідно до статті 27 Закону, органічне виробництво та/або обіг органічної продукції в Україні підлягає сертифікації. Сертифікації не підлягає лише переміщення, зберігання та реалізація маркованої органічної продукції:

Також положення Закону містять вимоги щодо процедури сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, встановлюють вимоги до органів сертифікації, їх функції та відповідальність. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва надаються акредитованим органам сертифікації.

Сертифікація органічного виробництва та/або обігу органічної продукції проводиться з щорічною обов’язковою виїзною перевіркою органом сертифікації з метою встановлення відповідності процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва.

Відповідно до статті 27 Закону, особа, яка має намір перейти на органічне виробництво або здійснювати обіг органічної продукції, може обрати будь-який акредитований орган та укласти з ним договір на проведення сертифікації. У разі необхідності сертифікації органічного виробництва за нормами та стандартами, визнаними в іноземних державах або міжнародних організаціях, особа має право додатково укласти договір з органом іноземної сертифікації

За результатами перевірки відповідності усіх стадій виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції органом сертифікації ухвалюється вмотивоване рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката.

Строк дії сертифіката становить 15 місяців з дати його видачі.

Сертифікат, що засвідчує виробництво та/або обіг органічної продукції згідно із іншим законодавством, ніж законодавство України, визнається в Україні з метою імпорту або експорту такої продукції у разі, якщо він виданий органом іноземної сертифікації, внесеним до Переліку органів іноземної сертифікації.

Для внесення органу іноземної сертифікації до Переліку органів іноземної сертифікації імпортер або експортер подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, заяву у довільній формі про внесення органу іноземної сертифікації до Переліку органів іноземної сертифікації.

Також Закон передбачає відповідальність за порушення норм у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції у вигляді штрафу, у тому числі відповідальність за недотримання закону несуть і органи сертифікації. Джерело:
www.consumer.gov.ua/News/5003/U_serpni_potochnogo_roku_nabuvae_chinnosti_zakon_pro_vimogi_do_orga...
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 month ago

DQS Ukraine

Роботу dqs.com.ua та dqs-club.com.ua за рахунок безсоної ночі відновлено. Щодо останього, прохання утриматись від використання форми зворотнього зв'язку. ... See MoreSee Less

View on Facebook

2 months ago

DQS Ukraine

Шановні колеги та партнери!

В зв’язку з посиленням вимог з боку органів акредитації до роботи органів з оцінки відповідності, DQS Holding GmbH наполіг на розділенні напрямків з сертифікації систем менеджменту. Відповідно до цього було створено ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕННЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДКС СЕРТИФІК УКРАЇНА» (LLC «DQS CERTIFIC UKRAINE»), яке є правонаступником
ТОВ «МЦЯ «ПРИРОСТ» - Member of DQS Group в частині надання послуг щодо оцінювання та сертифікації на території України та отримало ліцензійну угоду.

ТОВ «МЦЯ «ПРИРОСТ» залишається органом з оцінки відповідності в національній системі сертифікації під акредитацією Національного агентства з акредитації України.

Для підтримки дії сертифікату в системі DQS починаючи з 03.06.2019 всі договори на надання послуг щодо оцінювання та сертифікації в системі сертифікації DQS повинні укладатися з ТОВ «ДКС СЕРТИФІК УКРАЇНА»
(LLC «DQS CERTIFIC UKRAINE»). При цьому сертифікат залишається в базі сертифікації DQS без змін.


Телефоні контакти та електрона адреса:
Телефон: (44) 541 1792, 459 7819
Електрона адреса: occk@dqs.com.ua
Сайт: www.dqs.com.ua
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 months ago

DQS Ukraine

Доброго дня! Хотів би повідомити, що ТОВ «Міжгалузевий Центр Якості «ПРИРОСТ», як член DQS Group, завершує набір груп на участь в семінарах «Міжнародний стандарт ISO 9001:2015. «Системи менеджменту якості. Вимоги» Внутрішній аудитор СМЯ» та «Рекомендації з проведення інтегрованих та процес-орієнтованих внутрішніх аудитів. Практичні аспекти впровадження рекомендацій нової версії стандарту ISO 19011:2018», які відбудуться в нашому офісі за адресою м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 6Д.

Данні семінари надають слухачам знання та навички, необхідні для проведення внутрішніх аудитів систем менеджменту якості, заснованих на стандарті ISO 9001:2015, або на еквівалентному йому стандарті. Слухачі курсу дізнаються про те, як складати звіти про ефективне впровадження і забезпечення роботи системи менеджменту відповідно до стандарту ISO 19011:2018.

Лектор:
Макух Михайло Васильович, керівник Органа сертифікації ТОВ «МЦЯ «ПРИРОСТ»,
Головний аудитор систем менеджменту в системах сертифікації DQS

Досвід аудиторської діяльності:
Головний аудитор систем енергоменеджменту (ISO 50001)
Головний аудитор систем менеджменту (ISO 9001, ISO 14001, BS OHSAS 18001)
Досвід викладацької діяльності:
Сертифікований тренер з систем менеджменту ISO 50001, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001

Теми та вартість семінарів:
«Міжнародний стандарт ISO 9001:2015. «Системи менеджменту якості. Вимоги» Внутрішній аудитор СМЯ», 21 травня 2019, вартість складає 660 грн з ПДВ за одного учасника.
«Рекомендації з проведення інтегрованих та процес-орієнтованих внутрішніх аудитів. Практичні аспекти впровадження рекомендацій нової версії стандарту ISO 19011:2018», 22 травня 2019, вартість складає 1320 грн з ПДВ.

По закінченню семінарів та успішному проходженню практичних робіт - отримання сертифікату внутрішього аудитора.

Заявку в довільній формі (прохання вказати учасників, реквізити та який саме семінар цікавить) на участь Вашої компанії надсилайте на адресу: yuzva.dqs@gmail.com і темою «Заявка на участь у семінарі».

Встигніть взяти участь 😉
Деталі за телефоном: +38(066)-396-35-81, +38 (044) 541-17-92
... See MoreSee Less

View on Facebook