SMETA 6.0: Sedex оновлює свій формат етичного aудиту

SMETA logoПриблизно з 230 000 аудійованих організацій, SMETA можливо найбільш широко використовуваний формат етичного аудиту в світі. Для того, щоб відобразити триваючу еволюцію  методів етичного аудиту, Sedex оновив формат і прагне публікувати SMETA 6.0 на початку квітня 2017 і з цього моменту він буде відразу доступний для використання. Після 31-го травня 2017 року, SMETA 5.0 більше не буде доступна. Ми рекомендуємо перейти на нову версію якомога швидше, щоб гарантувати, що результати аудиту будуть повністю визнані всіма користувачами в майбутньому.

Що таке SMETA 6.0?

Як і попередник, SMETA 6.0 є форматом аудита який описує гарну практику етичного аудитування. В якості однієї з найбільш часто використовуваних методик етичного аудиту в світі, SMETA грає важливу роль в зусиллях щодо забезпечення відповідального сорсингу і прозорості в ланцюгах поставок. Аудит SMETA зосереджується на трудових нормах, охороні здоров’я та безпеці на робочому місці, і можливо також на питаннях довкілля та етичної ділової практики.

Оскільки методологія SMETA визнається все більшим числом компаній і результати аудиту можуть бути розміщені в базі даних Sedex Advance, єдина методологія зменшує дублювання аудитів і полегшує тягар для постачальників.

Що нового в SMETA 6.0?

Хоча SMETA 6.0 забезпечує ряд удосконалень, вона зберігає структуру і основні принципи своїх попередників. Є кілька нових вимог і постачальники які вже відповідають SMETA 5.0 не будуть мати значних проблем з оновленням. Це не дивно, враховуючи той факт, що SMETA заснований на ETI Base Code, який не бачив серйозних змін в останні кілька років.

Проте, нова версія включає в себе ряд поліпшень і змін:

  • Sedex створила “Доповнення для приватних агентств зайнятості”, для оцінки умов праці працівників, які тимчасово працювати на об’єктах підприємства користувача через приватні агентства зайнятості .
  • Розділ 0.A – Права людини: Новий розділ був присвячений управлінню правами людини. Розділ присвячений оцінці ступеня, в якій підприємства та їх відповідні підрозділи розуміють і управляють їх впливом на права людини. Інформація буде зібрана в якості зауважень, а не невідповідностей, а конкретні невідповідності фіксуються в інших відповідних розділах звіту з аудиту. Розділ не тільки стосується прав людини працівників на місці, але і місцевих громад та інших зацікавлених сторін. SMETA 6.0 не є повноцінною оцінкою прав людини, але замість цього є перевірка реалізації підрозділом процесів виконання своїх обов’язки в області прав людини.
  • Кожна секція містить тепер критерії вимірювання для хороших прикладів, що дає велику наочність хороших практик, які виходять за рамки вимог кодексу або закону.
  • Розділ 8 – Regular Employment (Регулірна Зайнятість) містить новий набір критеріїв оцінки, пов’язаних з практикою найму. Мета цих нових критеріїв забезпечення більшої прозорості в ситуації агентських і контрактних працівників.
  • Колона «Етика бізнесу» була переглянута. У той час як у версії 5.0 всі можливості для поліпшення в цій галузі повідомлячлися як зауваження, а не невідповідності, починаючи з версії 6.0 далі можна відзначити невідповідності для ділової етики. Розділ зфокусовано на відповідності чинним законам і правилам, а також на запобіганню шахрайству, хабарництву та корупції.

Де можна знайти відповідні документи?

Керівництво з SMETA складається з 2-х частин, перша є описом методології аудиту (під назвою «Best Practice Guidance» – BPG), а друга деталізує крітерії оцінки (Measurement Criteria). Обидва документи будуть доступні на веб-сайті Sedex безкоштовно і без реєстраці з моменту публікації. Також доступен для скачування шаблон для звіту по аудиту SMETA і шаблон для плану коригувальних дій.

Чи проволить DQS етичні аудити відповідно до SMETA 6.0?

Так. DQS є членом Sedex Associate Auditor Group. Всі наші етичні аудитори отримали відповідну підготовку за методикою SMETA. У нас є аудитори глобально по всій земній кулі і ми використовуємо місцевих аудиторів по можливості. Відвідайте веб-сайт www.dqs-cfs.com або зверніться до наших місцевих представників щоб дізнатися більше!

Стаття доктора Thijs Willaert, CSR & Responsible Sourcing, DQS GmbH CFS